Радио Милева

(ФОТО) Поради нивните гради се „паѓа во несвест“, кога ќе се свртат се случува неочекуваното

(ФОТО) Поради нивните гради се „паѓа во несвест“, кога ќе се свртат се случува неочекуваното

Големите гради се синоним за сексапил, а многу дами го докажаа тоа. Сепак, голема моќ имаат и малите гради кои во денешно време некако почнаа да се потценуваат и ставаат во сенка од женската убавина.

Вештачкото дојде во прв план како да е природно, а пак оние секси дами со мали гради како да „останаа“ без женственост, што е далеку, далеку од вистина.

Еве и неколку примери зошто е тоа така: Мишел Фајфер со децении важи за една од најсексапилни жени, иако ретко открива деколте и има мали, но секси гради. Кога тие се откриени во некое подлабоко деколте, тоа изгледа и повеќе од заводливо и секси.

Амал Клуни исто така е привлечена жена која не се расфрла со деколте.

Тука е и модната дизајнерка Викторија Бекам која исто така важи за секс симбол, а кој и забележал што нема деколте?

Мила Јововиќ, светски секс-симбол, а и таа има мали гради.

И има уште многу да се наредат од Кејт Мос, Шакира, за Мадона веќе и да не зборуваме.

Затоа, вредностите некогаш изгледаат доста извретно, но некој мора и на тоа да потсети нели?

 

Останати вести од Радио Милева