Радио Милева

(ФОТО) Полицијата мораше да интервенира: Бурак Озчивит се прошета низ Љубљана, Словенките полудеа

(ФОТО) Полицијата мораше да интервенира: Бурак Озчивит се прошета низ Љубљана, Словенките полудеа

Турскиот актер Бурак Озчивит се пушти во посета на Словенија.

Тој се појави во еден трговски центар каде го дочекаа илјадници обожавателки. Добро расположен и насмеан, популарниот Бурак со задоволство направи фотографија со оние што посакаа, додека останатите го снимаа секој чекор на омилената ѕвезда.

фото:promo

Бурак во Словенија слетал во понеделникот вечерта, а веќе на аеродромот го дочекале многу обожаватели. Вистинска еуфорија следела кога се појавил во еден трговски центар, а навалата била толку голема што организаторите неколку дена ги предупредувале граѓаните на посебна регулација на сообраќајот.

foto:promo

Ни самиот Бурак која во Словенија се појавил без сопругата Фахрие, не очекувал таков дочек, па на Фејсбук напиша:

foto:promo

-Дојдов во Марибор! Благодарам на моите словенски пријатели на овој топол дочек. Ве сакам!, напиша големата турска ѕвезда.

Останати вести од Радио Милева