Живот и Стил

(ФОТО) Погледнете ги најубавите Божиќни декорации во домовите на славните

(ФОТО) Погледнете ги најубавите Божиќни декорации во домовите на славните

Божиќ е време на радост и среќа, а декорациите во домот се карактеристики за одбележувањето на Божиќ исто како и Божиќната елка со лампиони.

Со оглед на тоа дека поголемиот дел до Холивуд веќе го прослави Божиќ, погледнете ја атмосферата во домовите на Жизел Бундхен, Рис Витерспун, семејството Кардашијан и многу други.

Овој период ви претставивме неколку идеи за како да го декорирате домот по повод празниците, но како славните ги украсија нивните домови ќе погледнете во овој прилог.

Сите сакаме барем малку да погледнеме во куќите на познатите личности, кои воодушевуваат со нивниот луксуз и стил. Но, денес ги издвоивме најубавите празнични холивудски декорации. Речиси секоја Божиќна елка е преголема, но секоја е украсена на различен начин. Погледнете ја Божиќната магија:

извор:точка.мк