Радио Милева

(ФОТО) Пејачката се преполови: Ја раскопча кошулата, а струкот го преграби со двете раце- „Тамара, доволно е“ , порачаа пријателите!

(ФОТО) Пејачката се преполови: Ја раскопча кошулата, а струкот го преграби со двете раце-  „Тамара, доволно е“ , порачаа пријателите!

Не е тајна дека нашата популарна поп-пејачка Тамара Тодевска по породувањето напорно работеше на тоа да ја врати линијата како претходно, па дури и во подобра форма.

На социјалните мрежи таа редовно ги објавуваше третманите кои ги применува на себе, а по скоро  две години од раѓањето на Хана, таа речиси се преполови.

Деновиве на една свечена забава каде присуствуваше избра минималистички стајлинг од елегантен женски костум кој ја нагласи нејзината топ форма.

Кошулата ја раскопча за да го нагласи сексапилот, а пак струкот го преграби со двете раце како манекенка.

Нејзините пријатели и следбеници кои ја погледнаа објавата и порачаа дека изгледа совршено, но и дека е доволно со слабеење.

-„Доволно е“, гласи еден од коментарите под фотографијата.

Сепак, мајчинството е најслатката, но и најисполнителната задача за една жена/мајка која согорува доста калории, а токму поради тоа Тамара слободно може да си допушти да ја задоволи душичката со благо, а сепак да биде во топ форма.

фото:instagram

Останати вести од Радио Милева