Радио Милева

(ФОТО) Овие српски ѕвезди се во војна со родителите: Не сакаат ниту да слушнат за нив!

(ФОТО) Овие српски ѕвезди се во војна со родителите: Не сакаат ниту да слушнат за нив!

Познатите личности не се имуни на семејни драми и тоа што се славни не значи дека во нивните семејства е се во ред. Многумина од нив не се во добри односи со родителите, некои не разговараат со години.

Ана Севиќ

Таа секогаш емотивно зборува за семејството, а една личност за која не зборува е нејзиниот татко. Иако од почетокот на кариерата, па до сега даде голем број интервјуа, пејачката никогаш не го спомена татка си кој не беше со неа уште од дете.

FOTO: DAMIR DERVIŠAGIĆ

Ана Кокиќ

Пејачката веќе со години не е во контакт со својот татко Свето кој се уште не ги ни запознал нејзините ќерки Нина и Теа. Ана го прекинала секој контакт кога тој ја напуштил нејзината мајка и ја оставил сама со двете ќерки.

FOTO: DRAGANA UDOVIČIĆ

Кристина Ковач

Пејачката пред неколку години ги изненади сите кога на социјалните мрежи објави дека статусот со нејзината сестра Александра не е како што треба: „Јас својата сестра ја изгубив некаде во 1996 година. Таа мене денс“. Таа објава го налути и нејзиниот татко и сестрата Ања.

FOTO: PRINTSCREEN/INSTAGRAM

Тања Савиќ

Савиќ со години е во кавги со родителите поради пари кои им ги дала за да ја завршат куќата во која требало да живее по враќањето од Австралија. Таа наводно им оставила 20 илјади евра да ја средат, но тие се потрошиле.

FOTO: DAMIR DERVIŠAGIĆ

Злата Петровиќ

Злата во една прилика изјави дека поради коцкање немала многу среќа во љубовта и дека нејзината мајка била страстен коцкар, која дури ја погребале со шпил карти.

FOTO: DRAGAN KADIĆ

Останати вести од Радио Милева