Живот и Стил

(ФОТО) Овие актерки имаат 40+ и се доказ дека годините се само бројка!

(ФОТО) Овие актерки имаат 40+ и се доказ дека годините се само бројка!

Веројатно и вие ќе се согласите со нас дека на оваа листа се сместени дефинитивно најзгодните актерки на светот, на возраст над 40 години.

12. Џејн Фонда – 79 години

11. Кејт Бланшет – 47 години

10. Хали Бери – 49 години

9. Сандра Булок – 51 година

8. Камерон Диаз – 43 години

7. Ева Мендез – 42 години

6. Пенелопе Круз – 42 години

5. Селма Хаек – 49 години

4. Џенифер Лопез – 46 години

3. Софија Вергара – 43 години

2. Моника Белучи – 51 година

1. Џенифер Анистон – 47 години