Радио Милева

(ФОТО) Оваа позната Македонка ќе биде годинешната Снежна Кралица!

(ФОТО) Оваа позната Македонка ќе биде годинешната Снежна Кралица!

Децата се оние кои со својата чиста невиност, најмногу се радуваат на Новата година и празниците.

Токму за нив како и минатата година кога на Градскиот плоштад во Скопје заедно со Дедо Мраз се прошета и Снежната Кралица, така и за оваа 2018 година, во подготовки се изненадувањата за дечињата.

Па така, пред крајот на старата и дочекот на новата, за најмладите ќе се одржи претставата „Дедо Мраз во пензија“, а и оваа година улогата на Снежната Кралица и припадна на нашата лото девојка, Марјана Станојковска.

Облечена со црвен комбинезон во духот на празничниот период, Марјана на својот Инстаграм најави дека повторно ќе ја има оваа улога, а дотогаш останува да се потсетиме како таа изгледаше минатата 2017-та.

Останати вести од Радио Милева