Радио Милева

(ФОТО) Оваа девојка не промовира голотија, а заработува многу – таа е една од најбогатите Србинки позната ширум светот!

(ФОТО) Оваа девојка не промовира голотија, а заработува многу – таа е една од најбогатите Србинки позната ширум светот!

Нејзината популарност одамна ги помина европските граници. Девојката која пред неколку години започна со модно блогерство и објави на Инстаграм, Тамара Калиниќ, е една од најпопуларните Србинки на светот.

Блогерката неодамна беше повикана на ревија на реномирани брендови, а одамна ја сметаа за една од највлијателните девојки со потекло од Балканот.

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on


Тамара од своите 18 години живее во Лондон.

Само на Инстаграм ја следат повеќе од половина милион, а  за неа се зборува ширум планетата. Младата блогерка вели дека го живее својот сон.

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Од оваа работа со модата заработува многу, патува низ светот и може да се каже дека е една од најбогатите млади Србинки.

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Останати вести од Радио Милева