Радио Милева

(ФОТО) Ова е Нана: Запознајте ја ќерката на Изет од „Луд, збунет, нормален“

(ФОТО) Ова е Нана: Запознајте ја ќерката на Изет од „Луд, збунет, нормален“

Приватните детали од животот на познатиот 72 годишен актер и ѕвезда од хумористичната серија „Луд,збунет,нормален“, се малку познати на јавноста.

Ќерката на актерот Мустафа Надаревиќ, Нана Надаревиќ, освен што е вистинска убавица, има професија која е доста фенинистичка со оглед на тоа што работи за козметички бренд.

A post shared by Nana Nadarević (@suddenly_nana) on

Имено, Нана работи како лице за односи со јавност за еден од најпизнатите брендови за шминка. Во интервју за магазинот „Глорија“ ,проговори и за начинот на кој таа се негува.

-Претпочитам природен изглед со неколку клучни производи за истакнување на цртите на лицето, како маскара и руменило, вели Нана.


Инаку, иако работата и е повзрана горе-долу со медиумите, оваа дама многу повеќе ја позвруваат со нејзиниот познат татко кој сите го паметиме од серијата „Луд, збунет, нормален“ каде ја изгра улогата на Изет.

Останати вести од Радио Милева