Радио Милева

(ФОТО) Очи да ти испаднат: Кога Сека Алексиќ најавува концерт, од глетката притисокот се крева до 200!

(ФОТО) Очи да ти испаднат: Кога Сека Алексиќ најавува концерт, од глетката притисокот се крева до 200!

На 14-ти април српската фолк пејачка Сека Алексиќ најавува концерт во белградската Арена, а тоа го направи на најжешкиот начин што умее.

Имено, таа објави фотографии на кои позира во црвен фустан, кој ги истакнува сите нејзини физички атрибути, особено градите.

Се чини дека Алексиќ не носи долна облека, а комплименти од обожавателите на сметка на нејзиниот изглед има многу.

„Никогаш не си изгледала подобро“, „убиваш со сексапилот жено“, „бомба“, се некои од коментартите кои се најдоа  под оваа нејзина објава на Инстаграм, која и премногу ги „залуде“ припадниците на посилниот пол.

Во денешно време наместо со музика, концерт се најавува со вака бујни гради од кои притисокот се крева до 200.

 

Останати вести од Радио Милева