Радио Милева

(ФОТО) Неуморна трудница: Стомачето на Тамара веќе ѕирка ама мама е нескротлива!

(ФОТО) Неуморна трудница: Стомачето на Тамара веќе ѕирка ама мама е нескротлива!

Пред само неколку дена нашата позната поп-пејачка Тамара Тодевска за јавноста откри дека е во блажена состојба и на свет го очекува своето второ дете.

Иако за поголемиот број трудници, почетокот на бременоста знае да биде доста тежок, Тамара е благословена да ги нема тие слатки маки, па не ги заобиколува настапите.

Таа изминатиот викенд пееше на една приватна забава во Скопје заедно со колегата Панчо од ДНК, а за тој повод облече широко здолниште споено со макси сако.


Но, стомачето под здолништето веќе ѕирка, а мама Тамара нема проблем да игра и да се забавува – како што покажа преку објавите на социјалните мрежи.

Вториот благослов од Бога е на пат, а дали Хана ќе добие братче или сестриче, ќе дознаеме за неколку месеци.

Останати вести од Радио Милева