Радио Милева

(ФОТО) Најубавата жена повеќе не изгледа вака!

(ФОТО) Најубавата жена повеќе не изгледа вака!

Холивудската актерка Џулија Робертс повторно ја има фризурата што ја носеше на почетокот на нејзината кариера како Вивијан Вард во филмот од 1990.година.

Колку и филмови да сними, таа секогаш ќе ја носи титулата “Прекрасна жена”, има на филмот со кој ја освои најважната филмска награда Оскар. Беше бринета и русокоса, но остана запаметена како кадрава црвенокоса.

Сега таа се врати во нејзините корени, буквално, па својата коса ја обои во загасита нијанса на црвено. Причината поради која ги отфрли плавите прамени, кои ги негува со години, е улогата во драмата “Ben is Back”, која во моментов се снима во Њујорк.

New York, NY - Julia Roberts shows off her newly-dyed red hair while on the set of 'Ben Is Back' in Westchester, New York. The 50-year-old actress keeps warm in a puffer coat between takes.
Pictured: Julia Roberts
BACKGRID USA 18 DECEMBER 2017, Image: 358183505, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AKM-GSI

New York, NY - Julia Roberts shows off her newly-dyed red hair while on the set of 'Ben Is Back' in Westchester, New York. The 50-year-old actress keeps warm in a puffer coat between takes.
Pictured: Julia Roberts
BACKGRID USA 18 DECEMBER 2017, Image: 358183487, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AKM-GSI

New York, NY - *EXCLUSIVE* Julia Roberts and Manchester By the Sea Oscar nominee Lucas Hedges, film scenes for 'Ben Is Back'
Pictured: Julia Roberts, Lucas Hedges
*UK Clients - Pictures Containing Children
Please Pixelate Face Prior To Publication*, Image: 357008656, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AKM-GSI

Останати вести од Радио Милева