Радио Милева

(ФОТО) Модна катастрофа за почеток на годината: Сека мислеше дека е посебна ама згреши!

(ФОТО) Модна катастрофа за почеток на годината: Сека мислеше дека е посебна ама згреши!

Пејачката Сека Алексиќ редовно на своите следбеници на Инстаграм им сервира модно дефиле од гардеробата која ја има во својот огромен плакар.

Но, секој може да погреши во изборот на облека, па и Сека.

Овој пат во модните грашки ја надмина дури и ријалити ѕвездата Ким Кардашијан која често само поради внимание прави кардинални модни грешки.

Овој пат Сека на себе облече палто со реси во бохо стил, кои ги спои ни повеќе ни помалку, туку со тренерки со камбонети од страните, токму кави што носеше Ким, а тогаш светските медиуми остро ја критикуваа.

За разлика од Ким, Сека не баш наиде на такви рекации, но сепак промашувањето е очигледно.

 

Останати вести од Радио Милева