Радио Милева

(ФОТО) Мислевте дека Дара има најголеми – една нејзина колешка се пофали со многу поголеми гради!

(ФОТО) Мислевте дека Дара има најголеми – една нејзина колешка се пофали со многу поголеми гради!

Многумина мислеа дека пејачката Дара Бубамара е сопственичката на најголемите гради на српската естрада.

Иако речиси делува како невозможно, но вистината е таква. Никој што  може да се пофали со поголемо деколте од Бубамара е нејзината блиска пријателка Сека Алексиќ.

Овие две пејачки се најдоа заедно во емисијата „Ами Џи шоу“ и водителот ги стави на тест. Им даде сантиметар и пред широкиот аудиториум ги мереа градите.

Додека Дара има 93 см во обем, Сека измери 99см. Алексиќ и самата беше изненадена од резултатите, но на шега кажа дека кога ќе качи некој килограм градите и растат и до 105см.

Останати вести од Радио Милева