Радио Милева

(ФОТО) Меланија во совршен летен фустан, а во него изгледа како од милион долари

(ФОТО) Меланија во совршен летен фустан, а во него изгледа како од милион долари

Популарната Меланија беше одлична, а нејзината комбинација ја потврди нејзината оригиналност.

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, ја посети детската болница во Флорида во пресрет на празникот, а за време на посетата делеше подароци на мали пациенти.Таа носеше црно-бел фустан со асиметричен крој  кој ја нагласи нејзината половината и ја искомбинира со салонките на Кристијан Лабутен. Нејзиниот избор беше дизајниран од американскиот дизајнер Адам Липес, кој чини нешто повеќе од 1000 евра.

Поранешната сопруга на Доналд Трамп, Ивана во шега рече дека е негова прва жена и додаде: “Јас сум првата дама, океј?”. Одговорот од фановите на Меланија беше : “Првата дама има намера да ја искористи титулата за да им помогне на децата, а не да продава книги”. Оваа посета на болницата и дружењето со малите деца потврдува дека Меланија не го губи фокусот без оглед на се.

Останати вести од Радио Милева