Радио Милева

(ФОТО) Мартин од „Некст тајм“ и неговата сакана на одмор во Занзибар: Нивните дела и фотографии ќе ве воодушеват!

(ФОТО) Мартин од „Некст тајм“ и неговата сакана на одмор во Занзибар: Нивните дела и фотографии ќе ве воодушеват!

Гитаристот од музичкото дуо „Некст тајм“, Мартин Филиповски и неговата сакана, ракометарката Андреа Белеска, решија да одвојат специјално време за себе и тоа на ултра егзотична дестинација – Занзибар.

Кога се одморите во прашање, близнаците ретко одат одвоени еден од друг, но овој пат Мартин се реши за една таква промена.

Тој на социјалните мрежи објави галерија од импресивни фотографии, како од природата, така и од средбата со тамошните децата на кои им посветија внимание и им оставија подароци.

Инаку, Мартин и Андреа во врска се неколку години, но поради нејзините ракометни ангажмани не ретко ја одржуваат врската на далечина, што очигледно само дополнително ја засилува нивната поврзаност.

Погледнете ја оваа рајска убавина:

фото:фејсбук/инстаграм

Останати вести од Радио Милева