Радио Милева

(ФОТО) Македонската пејачка во гуштерска поза: Ова не можете ни да го замислите – ќе ви се заврти во умот!

(ФОТО) Македонската пејачка во гуштерска поза: Ова не можете ни да го замислите – ќе ви се заврти во умот!

Интернационалната македонска ди-џејка и пејачка, Фани Христова, својата пејачка кариера одвреме-навреме ја става во мирување, но затоа пак воопшто не мирува кога се во прашање  ди-џејските сетови низ Македонија и Европа.

Освен музиката, јогата е нејзиниот стил и начин на живот без која не минува ни едно секојдневие…

Имено, оние кои активно и се посветени на јогата знаат дека од 19-ти до 30-ти ноември се случува предизвикот на „ало јога“ насловен „Fall4hips“, а пак Фани одлучно го прифати секојдневно предизвукувајќи ги јогините на она што го прави таа.

Деновиве на своите профили на социјалните мрежи објави фотографија во поза која ќе треба подобро да ја погледнете, а таа ја нарече „гуштерска“ и напиша:

-Вдиши иднина, издиши минато. Диши, напиша Фани.

Секоја чест за ваквата еластичност, па ако можете, пробајте – направете ја!

Останати вести од Радио Милева