Радио Милева

(ФОТО) Лошиот Емир во серијата има афера со Зејнеп, но и во приватноста неговата сакана се вика Зејнеп – еве како изгледа

(ФОТО) Лошиот Емир во серијата има афера со Зејнеп, но и во приватноста неговата сакана се вика Зејнеп – еве како изгледа

Трускиот актер Каан Урганчуоглу (37) и не е баш некој омилен лик од серијата „Бескрајна љубов“ каде ја игра улогата на лошиот Емир Козчуоглу кој поради невозвратената љубов на Нихан е подготвен на се, дури и смрт.

Токму оваа улога е онаа што најмногу го прослави, иако досега има бројни филмски улоги.

Кога станува збор за неговиот приватен живот, тој изминатите неколку години доста ги менуваше девојките, а сега е во врска со Зејнеп Ојмак која исто така е актерка.

Засега им оди одлично во љубовта, а дали ова ќе биде „крајната станица“ од ергенскиот живот за Каан, остана да видиме…

Останати вести од Радио Милева