Радио Милева

(ФОТО) Ламбе го израсна синот во Америка: Сега е големо маже кое многу личи на тато!

(ФОТО) Ламбе го израсна синот во Америка: Сега е големо маже кое многу личи на тато!

Во последните неколку години Ламбе Алабаковски апстинира на музички план и е целосно е посветен на семејството, а последно што слушнавме од него беше темата “Ти само кажи”.

Дека родителството навистина му го промени животот, потврди и самиот тој во едно интервју за дневниот весник Вечер.

“Родителството е благослов од Бога и е дефиниција за совршена љубов. После Михаил ништо не е исто”, рече пејачот за својот син.

Наследникот на Ламбе днес има три ипол години, а тато се почесто објавува фотографии со сичето кое е негова чиста копија.

#nofilter #myson #михаил #? #вилавнејчр?

A post shared by ???Ламбе Алабаковски ???® (@lambealabakovski) on

-„Пораснал во мало маже“, „Големо дете“, „Убавец“, се само мал дел од коментарите кои се најдоа за фотографиите кои татко Ламбе јавно ги сподели.

#❤ Михаил

A post shared by ???Ламбе Алабаковски ???® (@lambealabakovski) on


Инаку, пред неколку лета, Ламбе се врати во родната Преспа каде се проба во угостителските води, но по завршувањето на летната сезона, го затвори кафулето и повторно се врати на американски терен каде живеат со сопругата Магдалена.

Останати вести од Радио Милева