Радио Милева

(ФОТО) Кој не би сакал ваков подарок: Oбожавателка со својот талент ја воодушеви Елена – „Те сакам девојко“!

(ФОТО) Кој не би сакал ваков подарок: Oбожавателка со својот талент ја воодушеви Елена – „Те сакам девојко“!

Секој пејч е особено среќен ако неговата музика за брзо време станува хит, потоа и безвременски, а пак обожавателите се секогаш тука за поддршка и искрени симпатии кои својот музички идол.

Елена Ристеска ги има многу, а за тоа не треба да се пофали…

Имено Ристеска на својот Инстаграм профил пред извесен период објави една необична фототосесија на која беше задржан нејзиниот природен изглед.

Токму таквата фотосесија ја инспирираше една нејзина млада и талентирана обожавателка која умее одлично да слика.

Па така, таа во техника со молив ја нацрта Елена баш како на фотографијата, а пак пејачката беше воодушевена од крајниот резултат, па ја објави јавно за сите да видат како еден искрен обожавател може да ти го разубави денот и наполни срцето.

Останати вести од Радио Милева