Радио Милева

(ФОТО) Кога славната дама од кралското семејство го соблече палтото, сите гледаа во неверување

(ФОТО) Кога славната дама од кралското семејство го соблече палтото, сите гледаа во неверување

По бројните шпекулации дали е во блажена состојба или не, познатата дама на кралското семејство најпосле потврди дека ќе стане мајка.

Сестрата на војвотката од Кембриџ, Пипа Мидлтон и нејзиниот сопруг Џејмс Метјуз во месец октомври ќе станат родители.

Пипа се прошета со трудничкиот стомак низ улиците на Лондон, а она што го забележаа фотографите е дека иако е во блажена состојба и нејзиното тело се менува, кај Пипа најизразени се мускулите на нозете.

Таа изјавува дека во првите три месеци ја заобиколиле мачнините и имала среќа, но сепак има многу прашања во главата.

Таа не го исклучува џогингот и јогата, но вели дека не сака да се оптеретува себе и своето бебе.

Останати вести од Радио Милева