Радио Милева

(ФОТО) Како да испила еликсир за подмладување: Татјана Лазаревска се реши од вишокот!

(ФОТО) Како да испила еликсир за подмладување: Татјана Лазаревска се реши од вишокот!

Фолк пејачката Татјана Лазаревска неодамна го прослави својот роденден и длабоко навлезе во петтата животна деценија.

Но, како и речиси секоја жена, со текот на годините и таа имаше проблем со вишокот килограми.

???

A post shared by Tatjana Lazarevska (@tatjanalazarevska_) on

Периодов, според приложеното на социјалните мрежи очигледно решила да поработи на својот физички изглед, што потврдуваат најновите фотографии на нејзиниот Инстаграм профил каде е често активна.

Дали недостатоците ги реши со диета или физичка активност, не знаеме, но промените се очигледни, особено на нејзиното лице кое блеска со младешки сјај и енергија.

Инаку, Татјана со сопругот Новица и децата веќе неколку години живеат во Австралија, но не кријат дека им недостасува родната земја.

Она од кое не се откажаа се настапите за дијаспората од кои се неуморни.

Останати вести од Радио Милева