Радио Милева

(ФОТО) Каде вака Даро – Бубамара шокира со изгледот!

(ФОТО) Каде вака Даро – Бубамара шокира со изгледот!

Српската пејачка Дара Бубамара деновиве работи на снимањето на новиот спот на песната „Биографија“, која наскоро треба да биде промовирана.

На својот Инстргам профил Дара редовно објавува нови моменти од секојдневнието, па ќе беше чудно да не покаже дека работи на нешто ново на музички план.

Имено, таа окри како ќе изгледа во спотот, а со изгледот не потсетува како во спот од 90-тите, со бушава кадрава фризура, и црна декоративна цветна штипка во главата, а пак облините ги истакна во црно боди и мрежести хулахопки.

Како вие го оценувате ова нејзино издание?

Останати вести од Радио Милева