Радио Милева

(ФОТО) Каде и да се појави е главна: Сите гледаа во нозете на Северина!

(ФОТО) Каде и да се појави е главна: Сите гледаа во нозете на Северина!

Со текот на годините, поп-пејачка Северина Којиќ доста еволуираше од моден аспект, а во последно време носи се поексцентрични комбинации  или пак детали.

Токму поради тоа е често на мета на критики, најмногу од оние кои не многу ја следат светската модна сцена, бидејќи Севе и тоа како знае добро да ги спои актулелните трендови, но на свој индивидуален начин.

Неодамна на појави на една свеченот на еден козметички бренд чие заштитно лице е таа, а за тој повод избра на себе да облече жолт фустан споен со бели елегантни обувки со впечатлива панделка.

Едни ја искритикуваа што тоа носи на носете, додека други го пофалија изборот.

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Останати вести од Радио Милева