Радио Милева

(ФОТО) Јоавана Јоксимовиќ само што се породи веднаш облече мини, па ги прекрсти нозете!

(ФОТО) Јоавана Јоксимовиќ само што се породи веднаш облече мини, па ги прекрсти нозете!

Иако се породи пред околу еден месец, Јована Јоксимовиќ храбро облече кусо здолниште по повод концертот на „Рибја чорба“ кој се слули во „Сава центар“.

Жењко и Јована уживаа во музиката од првиот ред, а згодната мама ги прекрсти нозете и покажа дека е во одлична форма иако на свет донесе близнаци.

Во првата бременост, кога го доби синот Коста, Јована, многу се здебели. Но, овој пат сите можеа да уживаат во нејзините долги и витки нозе.

Инаку, Ана и Срна се родија на 2-ри октомври.

Останати вести од Радио Милева