Радио Милева

(ФОТО) Ја знаете како Ејлу, но во вистинскиот живот е Садет: Актерката која маѓепсува со својата убавина!

(ФОТО) Ја знаете како Ејлу, но во вистинскиот живот е Садет: Актерката која маѓепсува со својата убавина!

Млада, талентирана, шармантна и со убавина која маѓепсува, 34 годишната актерка Садет Аксој ја запознавме по улогата на Ејлу, но некои од вас можеби ќе се сетат дека таа играше заедно со Пенелопе Круз во филмот „Twice born“.

Покрај тоа што има богата актерска кариера, Садет често е дел од жирито на повеќето филмски фестивали низ светот.

Освен тоа таа е заштитно лице на козметичкиот бренд Лореал ,а  досега неколкупати се појавила и на насловните страници на познатите модни магазини меѓу кои и Вог.

Препознатлива е по продорните сини очи, а пак модната индустрија ја обожава, особено познатиот моден дизајнер Карл Лагерфелд.

A post shared by saadet aksoy (@saadetisilaksoy) on

A post shared by saadet aksoy (@saadetisilaksoy) on

A post shared by saadet aksoy (@saadetisilaksoy) on


Инаку е родена во полициско семејство , татко и бил инспектор, а мајка и шеф на оддел.

A post shared by saadet aksoy (@saadetisilaksoy) on

A post shared by saadet aksoy (@saadetisilaksoy) on

A post shared by saadet aksoy (@saadetisilaksoy) on

Останати вести од Радио Милева