Радио Милева

(ФОТО) Ја критикуваа Мелита дека ги зголемила градите со фотошоп, но со оваа фотографија таа им покажа дека ниту бикинито не и ги собира!

(ФОТО) Ја критикуваа Мелита дека ги зголемила градите со фотошоп, но со оваа фотографија таа им покажа дека ниту бикинито не и ги собира!

Веќе неколку години некогашната ТВ водителка Мелита Ракиќевиќ е мета на критика во домашните медиуми дека на своите фотографии и повеќе од очигледно, а понекогаш и неправилно ја користи популарната алатка фотошоп.

Но релано, речиси останаа многу малку познати јавни личности кои барем еднаш не ги коригирале своите фотографии, особено оние професионалните кои по правило имаат фаза на „чистење“.

Мелита деновиве во пролет ја почна летната сезона, ги подготви костимите за капење и заедно со другарка си Александра Накова – правец на грчките плажи.

A post shared by MELITA ♏ (@melitameli) on


Претходно таа се пофали со фотографија на која бујните гради се во прв план, а набрзо потоа повторно осамнаа коментарите дали градите навистина и се така бујни или за тоа е заслужен фотошоп или дополнително ги зголемила.

За да ги запре злите јазици, Мели за промена се соблече во бикини, па од кадар во птичја перспектива направи фотографија од која покажа дека нејзината раскошна предница не ја собира ниту бикинито.

A post shared by MELITA ♏ (@melitameli) on

Дали е до кадарот, фотошопот, мајката природа или нешто друго – проценете сами.

Останати вести од Радио Милева