Радио Милева

(ФОТО) И се оствари сонот: Александра Радовиќ запеа кај „Ѕверката“ од „Сексот и градот“

(ФОТО) И се оствари сонот: Александра Радовиќ запеа кај „Ѕверката“ од „Сексот и градот“

Во њујоршкиот клуб „The Cutting Room“, чиј сопственик е прочуениот актер Крис Нот, попознат како „Ѕверката“ од серијата „Сексот и градот“, пејачката Александра Радовиќ ги воодушеви гостите од различни нации.

-Неговиот клуб е преубав простор. Луѓето заедно со мене пееја и играа на мојата музика и се чувствуваше дека се вистински радосни, вели Александра за српски Курир и нејзините впечатоци оттаму.

Уште на првиот настап кој го имаше во Мајами, пејачката се сретнала со неколку свои познаници, меѓу кои и српскиот тенисер ненад Зимоњиќ со сопругата Мина.


-Имав среќа веднаш да се сретнам со пријателите кои живеат на Мајами или се работно таму како и мене, вели пејачката за српскиот медиум.

Останати вести од Радио Милева