Радио Милева

(ФОТО) Горди на својата снаа и ќерка: Каролина им ги наполни срцата на мајка си и свекрвата!

(ФОТО) Горди на својата снаа и ќерка: Каролина им ги наполни срцата на мајка си и свекрвата!

фото:Stefan Rajhl instagram-karolinagoceva

Поминаа три од закажаните седум концерти на албумот „Извор“ кој Каролина Гочева деновиве го промовира пред македонската јавност во Македонската опера и балет.

Многу пофални зборови и коментари се собраа на социјалните мрежи откако македонското девојче ги објави песните од албумот на интернет каналот Јутјуб, како и  фотографиите од концертот.

Сите имаа по неколку илјади допаѓања, што уште еднаш се потврди дека Каролина како и за претходните албуми, веднаш ја освојува публиката, а тоа го покажуваат и распродадените концерти.

фото:Stefan Rajhl/instagram-karolinagoceva

Најголемата радост и задоволство на уметникот е кога публиката ќе го вреднува понуденото, а пак тоа голем мерак и полно срце им прави и на најблискиските на уметникот.

Па така, на првиот концерт на Каролина, заедно да уживаат беа нејзината мајка Светлана и свекрвата Лиле која објави фотографија на социјалните мрежи.

-Среќни и задоволни, гласи описот, а и како не би биле кога нивната сакана снаа и ќерка ги радува најдобро што знае и умее.

Останати вести од Радио Милева