Радио Милева

(ФОТО) Голема радост во семејството на актерот: Првата фотографија од бебето ја објави саканата на Омер!

(ФОТО) Голема радост во семејството на актерот: Првата фотографија од бебето ја објави саканата на Омер!

Турскиот актер Бариш Ардуч вчера за првпат стана чичко во својот живот.

Имено, на социјалните мрежи се појави и првата фотографија која откри дека неговиот постар брат стана татко кој доби син кој ќе го носи името Аслан.

Ова е првото бебе во семејството Ардуч, откако неговиот постар брат Онур  минатата година се венча со саканата Озге.

Фотографијата од болница ја објави Гупсе Озај, саканата на Бариш која напиша дека е среќна што со својот партнер станале чичко и тетка.

 

Останати вести од Радио Милева