Радио Милева

(ФОТО) Годините не и можат ништо: Сара Џесика Паркер покажа како изгледа на плажа

(ФОТО) Годините не и можат ништо: Сара Џесика Паркер покажа како изгледа на плажа
Foto: Profimedia/

Првата епизода од „Сексот и градот“ се емитуваше во далечната 1998 година, а четирите девојки тогаш целосно го освоија светот.

Саманта, Миранда Шарлот и Кери ги покажуваа своите згодни тела, но оттогаш помина многу време.

Сепак Сара Џесика Паркер не им се дава на годините имако веќе е во средината на шестата деценија.

Foto: Profimedia/

Имено, Сара е уловена на плажа во црн костим за капење кој совршено открива што треба да се покаже.

Foto: Profimedia/

Мора да се признае дека актерката и на 54 години изгледа фантастично.

 

Останати вести од Радио Милева