Радио Милева

(ФОТО) Гоца Тржан покажа како изгледа без шминка: Разликата е драстична!

(ФОТО) Гоца Тржан покажа како изгледа без шминка: Разликата е драстична!

Пејачката Гоца Тржан на својот Инстаграм профил објави фотографија пред и по шминкање и секако предизвика многу коментари.

Гоца не се штеди да го покаже своето „вистинско лице“ и најпрвин објави фотографија на која нема ни грам шминка…

Потоа следеше и фотографијата каде е комплетно нашминкана и порача:

-Шминкањето е разубавување и истакнување на она што го гледате како убаво на своето лице. Шминката нема да ни помогне да бидеме други личности или да се чувствуваме посигурно и среќно во своето тело. Сакајте се онакви какви сте, никој не е совршен, несовршеноста е убавината.

Останати вести од Радио Милева