Радио Милева

(ФОТО) Ги собраа сите пофалби: Цеца Ражнатовиќ и Анета Молика прегрнати како две другарки!

(ФОТО) Ги собраа сите пофалби: Цеца Ражнатовиќ и Анета Молика прегрнати како две другарки!

Во својата долгогодишна музичка кариера, фолк пејачката Анета Мицевска се покажа и докажа како еден од најдобрите вокали на македонската естрада.

Тоа и донесе многу настапи и набиена агенда како во земјата, така и во странство.

Стана ексклузивец и на српската „Гранд“ продукација, а со тоа повеќе се зближи и со колегите од соседството. Па така, на еден свој настап, Анета беше во друштво на балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, а тоа не пропушти да го овековечи и на фотографија која ја објави на својот профил на Фејсбук.

Двете маркантни дами, дотерани и насмеани ги шармираа обожавателите и следбениците на Анета и „Молика“, а фотографијата ја опишаа како таква која го спојува најубавото од фолк сцената во Македонија и Србија.

До кое ниво стигнало пријателство меѓу овие две познати дами, не знаеме, но од приложеното нема да биде чудо ако слушнеме дека „паднал“ договор и за некоја соработка.

Останати вести од Радио Милева