Живот и Стил

(ФОТО) Ги освои дамите со фустанот: Александра од „Брза кујна“ со специјален изглед на концерт кај Шербеџија!

(ФОТО) Ги освои дамите со фустанот: Александра од „Брза кујна“ со специјален изглед на концерт кај Шербеџија!

Меѓу публиката која уживаше во концертот на неповторливиот Раде Шербеџија, беше и водителката на кулинарското шоу “Брза кујна“, Александра Илиевска.

По тој повод, шармантаната водителка избра специјалнен боемски стајлинг кој ќе одговара на пригодата, одосно се одлучи за макси широк бохо фустан зо зелена нијанса со кој направи одличен моден избор за настанот.

-Дрвена маса, стол, чаша старо добро црвено вино, сцена, шешир и еден уметник, придружуван од својата публика 😉 #радешербеџија#живејгомоментот #ckmoments, напиша Александра во описот на една од фотографиите каде позира во холот на МОБ, а пак нејзините следбенички го пофалија токму фустанот кој одлично и прилегаше.

Ние овој изглед би го надополниле и со еден дамски шешир со кој нашата водителка би била целосна, но и вака таа е автентична и препознатлива по својата фризура.

Дами, како ви се доаѓа изборот?