Радио Милева

(ФОТО) Ги оперираше градите, а потоа се криеше поради килограмите: Анџелина Џоли излезе на улица без градник!

(ФОТО) Ги оперираше градите, а потоа се криеше поради килограмите: Анџелина Џоли излезе на улица без градник!

Славната актерка Анџелина Џоли храбро проговори за двојната мастектомија,  медицински терман за хируршко отстранување на двете дојки, делумно или целосно.

Мастектомијата ја изведе поради превенција од ракот кој нејзината мајка го имаше. Извесен период по разделбата од Бред Пит, Џоли имаше проблеми со анорексијата, а за нејзината слаба состојба пишуваа сите медиуми.

Неодамна ја изненади јавноста со една пустинска фотосесија, каде покажа дека се вратила во нормала, а пак сега реши да излезе и да се прошета слободно низ улица со својата ќерка Шајло, а она што може да се забележи е дека не носи градник.

Оваа фотографија потврдува дека Џоли полека и повторно гази цврсто на земјата, а нејзината ведрина на лицето говори дека така и се чувствува.

Останати вести од Радио Милева