Радио Милева

(ФОТО) Еве ја невестата: Првите фотографии на Александра Пријовиќ во венчаница!

(ФОТО) Еве ја невестата: Првите фотографии на Александра Пријовиќ во венчаница!
FOTO: ZORANA JEVTIĆ

Српските медиуми во чекор ја следат венчавката на пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ.

Ако во Лондон се крена фама за свадбата на Меган и Хари, овој пат тоа и се случува на Србија со свадбата на Живојиновиќ и Пријовиќ која како што беше помпезно најавена, така и започна.

FOTO: ZORANA JEVTIĆ

Веќе осамнаа и првите фотографии од невестата која се појави во првиот венчален фустан со кој ќе се појави во црква. Првата венчаница е во А крој и со ултра длабоко деколте.

LJUBOMIR TOZEV / RAS SRBIJA

Прија има дијадема и вел на главата, како и бидермаер кој потсетува на овој кралскиот- случајно или не?

LJUBOMIR TOZEV / RAS SRBIJA

Инаку, невестата треба да смени неколку фустани, како што беше претходно најавено, а за истите наводно потрошила околу 30 илјади евра.

Останати вести од Радио Милева