Радио Милева

(ФОТО) Емина Јаховиќ веднаш си најде љубовна утеха: Дали овој маж е причината за разводот?!

(ФОТО) Емина Јаховиќ веднаш си најде љубовна утеха: Дали овој маж е причината за разводот?!

Емина Јаховиќ, за која турските медиуми пишуваат дека се разведува, се состанува со поранешното момче во Белград, пишува српски Курир.рс.

Пејачката повторно е блиска со поранешното момче Марко Мишковиќ, со кого беше во врска пред десетина години.

-Марко и емина лудо се секаа. Нивната љубов беше толку голема што тој го истетовира нејзиното име на хебрејски јазик, како и таа неговото. Дури планираа и брак, но нивната врска неочекувано пукна. Секој замина на своја страна, а со години се немаа видено, се до неодамна, вели добро информиран извор за српскиот медиум.

Дали Марко е причината за разнишаните брачни односи меѓу Емина и Мустафа, се останува само на шпекулација како во турските така и во регионалните медиуми.

фото:kurir.rs

Останати вести од Радио Милева