Радио Милева

(ФОТО) Еден детаљ го привлече вниманието: Цеца не сме ја виделе во вакво издание!

(ФОТО) Еден детаљ го привлече вниманието: Цеца не сме ја виделе во вакво издание!

Пејачката Цеца Ражнатовиќ по дружењето со студентите во Виена пристигна на белградскиот аеродром, каде ја пречекаа новинарските екипи. Она што беше интересно, а им падна на новинарите во очи, е тоа што пејачката на нозете имаше патики, а потоа објасни и зошто направила ваков преседан.

-Не сум на високи потпетици, во патики сум. Најдобро е чувствувам така, откри пејачката една интересна занимливост која досега не ја знаевме.

Таа додева и дека одлично си поминала во Виена.

-Студентите се прекрасни, весели, имаше одлична забава, завршува таа.

Останати вести од Радио Милева