Радио Милева

(ФОТО) „Ѕвездата на Гранд“ е новата топ риба која ја замени Едита во „Министерки“

(ФОТО) „Ѕвездата на Гранд“ е новата топ риба која ја замени Едита во „Министерки“

Едита Арадиновиќ неодамна на јавноста преку социјалните мрежи и соопшти дека повеќе нема да биде дел од групата „Министерки“.

На нејзнино место ќе дојде пејачката од „Ѕвездите на Гренд“, Кристина Дениќ.

Сексапилната пејачка викендов го имаше и првиот настап со групата на местото на Едита.

Имено, Кристина веќе година дена е придружен вокал на „Министерки“, а настапот кој им беше закажан еден месец однапред мораше да се случи, но сепак не во намалена постава, туку со Кристина која застана во првиот ред со останатите „министерки“.

Останати вести од Радио Милева