Радио Милева

(ФОТО) Ѕвезда од мали нозе: Погледнете колку е денес пораснат Каан од „Јазол“ и што се умее!

(ФОТО) Ѕвезда од мали нозе: Погледнете колку е денес пораснат Каан од „Јазол“ и што се умее!

Малиот и сладок Каан, детенцето од турската серија „Јазол“ кое ја изгуби мајка си, но набрзо го пронајде својот татко, ги освои симпатиите на публиката уште од првите епизоди.

Ајбарс Картал Озсон е 10 годишно момче кое на телевизија се појавува уште на три годишна возраст.

Живее во Истанбул со родителите и помалото братче, а обожава да гледа драма, да чита книги, да свири на гитара, тапани, да игра фудбал и секако да глуми.

Ајбарс е вистинска мала ѕвезда, а поради косата на прекар го викаат „кадравко“.

Неговите родители се горди што нивното дете покажува големи афинитети кон актерството, но дали ќе биде музичар, актер или пак спортист, останува времето да покаже.

 

Останати вести од Радио Милева