Радио Милева

(ФОТО) Ѕирнете во домот на убавата Нихан: Турската актерка и сопругот живеат во куќа од милион евра!

(ФОТО) Ѕирнете во домот на убавата Нихан: Турската актерка и сопругот живеат во куќа од милион евра!

Младата и убава турска актерка Неслухан Атагул и сопругот живеат во прекрасна куќа.

По гламурозната венчавка и враќањето од Малдиви во јули 2016 година каде го минаа медениот месец, брачната двојка, Неслихан(25) и нејзиниот колега Кадир Доглу (35) се вселија во новиот дом вреден околу милион евра, пишува српскиот портал „Lepa I Srecna“.

Кога бирале место за свое семејно гнездо, пред се воделе од тоа да бидат опкружени со зеленило, а истовремено близу до центарот на единствениот мегаполис кој се протега на два континента.

Така изборот паднал на Зекеријакој, некогашно село на европската страна кое стана дел од Истанбул, а од 90-тите години таму се градат едностпратни вили со огромни дворови, а таму главно живеат богаташи и славни личности.

Тоа е е поради шоубизнисот туку поради фантастичното место. Опкружена со широк појан од шума, нејзелениот дел на Истанбул каде од една страна се гледа планина, а од другата Босфор.


фото:instagram

Останати вести од Радио Милева