Радио Милева

(ФОТО) Ѕирнете во дел од раскошниот пентхаус на Јована и Жељко во Белград

(ФОТО) Ѕирнете во дел од раскошниот пентхаус на Јована и Жељко во Белград

Жељко Јоксимовиќ и Јелана пред неколку години купија пентхаус во елитниот дел од Белград, каде живеат со синот Косата и близначките Срна и Ана.

Нивниот стан е полс со луксуз, а Жељко и неговата сопруга Јована воделе сметка за секој детаљ.

Во домот преовладува главно белата боја. Посебно место зазема белиот клавир, а она што може да се забележи се многуте семејни фотографии од децата на Жељко – ќерката Мина и синот Коста.

-Јована изрази желба на горниот кат да има спални соби, а на долниот да биде дневниот престој, кујната и трпезаријата. Откако такво нешто речиси и не може да се најде, најверојатно ќе мора да го адаптираат станбениот простор пред да се вселат, открива извор.

Останати вести од Радио Милева