Радио Милева

(ФОТО) Да не им веруваш на очите: Марија Шерифовиќ нашминкана – кармин, руменило, маскара…!

(ФОТО) Да не им веруваш на очите: Марија Шерифовиќ нашминкана – кармин, руменило, маскара…!

Популарната српска поп-пејачка Марија Шерифовиќ неодамна беше гостинка во емисијата на својата колешка Тијана Дапчевиќ, а пред камери се појави во издание какво никој не би очекувал.

Имено, Марија се појави во стандардно кежуал спортска комбинација од маичка, панталони и патики, но она што беше изненадувачко, е тоа што имаше шминка на лицето.

Малку карминче, маскара, руменило… многу поинаква од она што ја знаеме.

…… Nekome sam bilo zlo, svakom sta je budio ….. #PametnaILuda ❤

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic) on

Фотографијата сенајде на нејзиниот Инстаграм, а обожавателите веднаш забележаа дека Марија има нежна шминка, а коментираа и дека изгледа прекрасно.

фото:instagram

Останати вести од Радио Милева