Радио Милева

(ФОТО) Бременоста драстично ја смени: Бугарската пејачка Десислава мака мачи со килограмите!

(ФОТО) Бременоста драстично ја смени: Бугарската пејачка Десислава мака мачи со килограмите!

Според пишувањата на бугарскиот портал Blitz.bg и „Хот Арена“, пејачката Десислава Иванова има проблем со депресијата и вишокот килограми.

Според низ, пејачката дури не сака да излегува од дома, а не спиела со ноќи поради негата кон своето новородено бебе.

Таа уште за време на бременоста имала проблеми со покачените килограми, но сега наместо да почне да ја враќа формата, Десислава качила уште некој килограм повеќе.


Според бигарските медиуми, на пејачката која некогаш важеше за една од најсексапилните, ќе и треба повеќе време за повторно да застане на сцената и да изгледа како некогаш.

Останати вести од Радио Милева