Радио Милева

(ФОТО) Бред Пит се заљуби во професорка, а поради една фотографија сите ја споредуваат со Анџелина Џоли!

(ФОТО) Бред  Пит се заљуби во професорка, а поради една фотографија сите ја споредуваат со Анџелина Џоли!

Неодамна е откриено дека актерот Бред Пит по разводот со Анџелина Џоли, пронајде љубов во професорката Нери Оксман која е 12 години помлада од него.

Се зближиле додека заедно работеле на еден проект, а многумина тврдат дека таа неодоливо потсетува на Џоли.

Тие наводи ги подгреа една нејзина фотографија на која како што пишуваат американските таблоиди, има сличен став и имиџ како холивудската актерка.

Облечена во црно, слаба и во широка облека, Нери Оксман многумина ги потсети на Џоли.

Пријателите блиски на актерот тврдат дека Бред е многу заљубен во Нери, особено што е комплетно надвор од шоубизнисот.

Останати вести од Радио Милева