Радио Милева

(ФОТО) Бомба во мини фустанче: Хали Бери на 52 години изгледа како подобро од било кога!

(ФОТО) Бомба во мини фустанче: Хали Бери на 52 години изгледа како подобро од било кога!

Славната холивудска актерка Хали Бери во месец август ќе наполни 52 години, а кога ќе се среди за на црвен килим пред камерите, изгледа подобро од многу нејзини помлади колешки.

Вчеравечер на пред доделувањето на Оскарите, таа блесна во мини металик фустан кој го истакна нејзиното деколте и совршените нозе, а фотографиите и текстовите за неа се најдоа во мегу медиуми ширум светот.

Хали Бели по се изгледа е задоволна одсвојот изглед, па нејзиниот Инстаграм е полн со секси фотографии и видеа на радост на нејзините милиони обожаватели.

Како ќе изгледа на главната орскаровска вечер, останува да видиме…

Останати вести од Радио Милева