Радио Милева

(ФОТО) Александра од „Брза кујна“ направи драстична промена во изгледот – отсега, освен по белиот прамен ќе ја препознаваме и по ОВА!

(ФОТО) Александра од „Брза кујна“ направи драстична промена во изгледот – отсега, освен по белиот прамен ќе ја препознаваме и по ОВА!

Веќе три сезони и повеќе од 100 емисии откако почнавме да го гледаме кулинарското шоу „Брза кујна“ на телевизија Сител.

Покрај шефовите Марк и Никола, домаќинката на шоуто, водителката Александра Илиевска стана препознатливо и омилено лице на верните гледачи.

Дека се меѓу омилените ТВ лица, покажува интересот на гледачите и тие непосредно да ги запознаат и да готват заедно со маестралните шафови кои секојдневно знаат да не изненадат во своите вешти раце и креативноста.

Александра пак, иако не готви, а и не многу е умешна во тоа, има свој посебен шарм со кој плени пред камерите и ги освојува симпатиите.

Препознатлива е по витката фигура, убавото говорење, позитивната енергија, но и белиот прамен во нејзините специфични шишки во косата.

Во наредните емисии Александра ќе ја гледаме во едно поинакво светло.

Имено, таа на својот Инстаграм го откри својот нов изглед, односно промената која ја направи на себе.

Како што опиша, по долги години носење леќи за вид, таа се одлучила да се ослободи од нив и да избере модерни очила за себе.

Како ви се допаѓа  повеќе?

Останати вести од Радио Милева