Радио Милева
славеник...

Филип Живојиновиќ слави роденден, Прија прва му честиташе, а по неа и бабата, дури и пред маќеата – Лепа Брена (ФОТО)

Филип Живојиновиќ слави роденден, Прија прва му честиташе, а по неа и бабата, дури и пред маќеата – Лепа Брена (ФОТО)

Филип Живојиновиќ го слави својот 36 -ти роденден, а неговата сопруга Александра Пријовиќ јавно му го честиташе „денот што се чека цела година“ со емотивна порака.

„Среќен роденден љубов моја!“ – напиша пејачката и објави заедничка фотографија со нејзиниот сопруг, а многумина ја забележаа промената што Филип неодамна ја направи во неговиот изглед, кога ја обои својата коса во руса.

Мајката на Александра, Борка Михајловиќ, исто така, му го честиташе роденденот на својот зет, дури и пред маќеата – лепа Брена, објавувајќи заедничка фотографија со него и неговата ќерка.

„Драг мој зете, нека мислата за среќа секогаш те води низ животот и љубовта нека биде твојата sвезда-водилка. Препуштете се на љубовта и вашите најблиски и уживајте во се’ што ви дава животот. Насмевката на твоето лице нема крај и среќата нека биде секогаш со тебе. Сакам да ги реализирате сите ваши планови во блиска иднина, сакам секогаш да бидеш среќна, мирна и безгрижна личност. Нека овој ден те развеселии и ти донесе многу добро расположение. Ви посакувам најдобри роденденски желби, среќен роденден!“

На честитките наскоро им се придружи и Лепа Брена, која објави серија семејни фотографии на својот профил на Инстаграм.

Останати вести од Радио Милева