Радио Милева

Филип Живојиновиќ во жестока расправа по навредите кон сопругата: „Прија е ограничена, нејзиниот талент е добро да се омажи!“

Филип Живојиновиќ во жестока расправа по навредите кон сопругата: „Прија е ограничена, нејзиниот талент е добро да се омажи!“
фото:инсатграм/александра живојиновиќ

Филип Живојиновиќ влезе во расправа на Твитер откако прочита дека ја навредуваат неговата сопруга Александра.

На Филип не му се допаѓа кога било кој негативно ќе коментира за неговата сопруга, Александра Пријовиќ Живојиновиќ, и жестоко ја брани дури и на социјалните медиуми.

фото:инсатграм/александра живојиновиќ

Пејачката и снаата на Лепа Брена се здоби со голема популарност откако се впушти во љубовна врска со синот на нејзиниот сопруг од првиот брак. Сега еден твитерџија за Прија напиша нешто прилично навредливо:

фото:твитер

– Пријовиќ, облекла Диор сандали, но ниту Душан Лазиќ Лаза не и го брише руменилото од лицето. Добри песни и глас, но без харизма, не умее да зборува, целосно ограничена девојка, за жал, освен за оценката за кого би било убаво да се омажи, за што ја пофалувам бидејќи тоа е талент.

Кога Филип го прочита овој твит, тој реагираше бурно:

– Инаку ја запознавте девојката за која зборувате, па од искуство велите дека е ограничена? Претпоставувам дека не сте, тогаш тоа зборува многу за вас и за вашата интелектуална и духовна „ширина“. Нека биде таа ограничена додека има неограничени како вас, возврати Филип.

Останати вести од Радио Милева