Радио Милева
малкумина знаат

Филип Живојиновиќ има брат кој го крие: Тој е познат кошаркар, а ќе ви се „сврти“, колку е убав и згоден (фото)

Филип Живојиновиќ има брат кој го крие: Тој е познат кошаркар, а ќе ви се „сврти“, колку е убав и згоден (фото)

Филип Живојиновиќ, сопругот на Прија  покрај браќата Стефан и Виктор, од страната на мајка си Марија има брат и сестра Ива.
Имено, пред бракот со Лепа Брена, Боба Живојиновиќ беше во брак со Зорица Десница, која на свет го донесе синот Филип.

По Боба, Зорица се омажи за кошаркарот Иво Накиќ со кој ги доби синот Марио и ќерката Ива со кои Филип е многу близок.

Братот на Филип Живојиновиќ е млад, познат кошаркар. Јасно е дека талентот за кошарка го наследил од својот татко и сега е многу успешен во овој спорт.

Братот на Филип Живојиновиќ играше во познати екипи, Марио е роден во Белград, но веќе неколку години живее надвор од Србија, откако по „Партизан“ настапуваше за „Реал Мадрид“, а сега настапува за „Игокеа“.

Филип е многу приврзан за својот брат и многу го поддржува.

„Цел живот се гордееме со тебе, а денес сме пресреќни што доби се што заслужи. Од мало момче до јуниорски шампион на ЕВРОПА и МВП на финалето на Евролигата. Те сакаме и едвај чекаме да се радуваме на сите твои идни победи. МВП, брат мој“, напиша Филип еднаш покрај фотографијата од својот брат која со гордост ја сподели со своите следбеници по големиот успех на Марио во кариерата.

Фото: Принтскрин/Инстгарам/COM/ZO_NA_NY/Зоран Синко/Е-Стоцк

Останати вести од Радио Милева